Knjige Kmetijske založbe s področja kmetijstva in podeželja. Vse od živinoreje do vinogradništva in urbanega vrtnarjenja. Izberite svojo knjigo in že jutri jo prejmite po pošti na dom.
NOVOST V NAŠI PONUDBI – KNJIGE KMETIJSKE ZALOŽBE
Travniško sadje
Knjiga Travniško sadje poleg opisa starih sort jabolk in hrušk ter domačih sliv in češenj vsebuje še tehnološka navodila za sajenje, cepljenje in nego travniških nasadov ter za predelavo sadja. Dodano je še poglavje o pomenu čebel v sadovnjaku. NOVA dopolnjena izdaja vključuje dodatnih enajst starih vrst in sort sadja.
Sodobne domače jedi
Kuharska knjiga, ki ponuja posodobljene domače recepte, v katerih iščemo del sebe. Spominja nas na domače okolje in čase, ko v kuhinjo še niso posegli industrijski izdelki. Hiter ritem življenja nas velikokrat sili, da zaužijemo jedi, ki nas le nasitijo, ob njih pa ne čutimo posebnih užitkov, kakršne nam ponujajo številne izvirne jedi.
Večino jedi v knjigi lahko pripravimo hitro, saj nam to omogočajo kakovostna živila in sodobne kuhinjske naprave, še vedno pa so to jedi, v katerih najdemo nekaj domačega in ob njih tudi vsestransko uživamo.
Temeljni cilj knjige je prispevati k razširitvi in poglobitvi znanja o posodobljeni domači kuhinji in hkrati ohraniti ščepec domačnosti pri sodobni pripravi in ponudbi hrane.
Še posebej velik del vsebine je namenjen tistim, ki pri pripravi jedi želite ohraniti osnove domače kuhinje.
Avtorja: Nada in Vlado Pignar
Sadna vina in kisi
V Sloveniji, kjer pridelujemo sadje pretežno za svežo porabo in manj namensko za predelavo v sadne proizvode, je tudi pri najbolj skrbni pridelavi nekaj sadja neprimernega za ponudbo kot sveže, ki pa ga lahko predelamo v kakovostne sadne proizvode.
Divje sadne vrste
Razkosanje in izkoščičevanje mesa
Ena od temeljnih poslanstev učbenika je podrobneje seznaniti učence mesarske stroke in druge pripravljavce mesa s teoretičnimi in praktičnimi znanji, katera bodo prispevala k boljšemu poznavanju mesa in postopkov obdelave. Učbenik zajema poglavja o spoznavanju mesa, razkosavanju, izkoščevanju in oblikovanju le-tega. Vsebino v določenih poglavjih dopolnjujejo ilustracije s predstavitvijo preglednic in bogatih shem.
Avtor: Stanislav Cartl
Salame
Knjižica bo v pomoč vsem, ki ste se že poskusili v izdelavi salam, pa s svojimi izdelki niste bili povsem zadovoljni, in tistim, ki ste se izdelavi te suhe mesnine do zdaj izogibali. Pregovor pravi, da je učenje na lastnih napakah dobra šola, samo šolnina je predraga! Zato se odločite za nakup praktičnega vodnika izdelave salam našega avstrijsko-koroškega rojaka.
Avtor: Erich Steharnik
Sodobni goveji hlevi
SODOBNI GOVEJI HLEVI
ŽIVALIM PRIJAZNA REJA
Vsak, ki se odloča za povečanje hleva, bodisi za novogradnjo, dograditev ali preureditev, se sreča s celo vrsto vprašanj. Knjiga Sodobni goveji hlevi bo takšnemu rejcu koristen priročnik, v katerem bo lahko poiskal odgovor na marsikatero vprašanje.
Visokoproizvodne živali so zelo občutljive in le v hlevu, v katerem se bodo dobro počutile, lahko pričakujemo visoko prirejo in dolgo življenjsko dobo, zato je poseben poudarek namenjen zagotavljanju optimalnih pogojev za dobro počutje živali.
V knjigi bo bodoči graditelj našel številne normative in primerjave različnih sistemov reje.
Avtor: Andrej Golob
Gradnja govejih hlevov
Slovenski prevod knjige Rinderstallbau. Odgovarja na številna vprašanja, ki se porajajo pri načrtovanju in gradnji govejih hlevov. Bogato ilustrirano in opremljeno s praktičnimi rešitvami, ki temeljijo na bogatem svetovalnem delu avtorjev.
Avtorji: Bratussek, Tritthart, Würzl, Zortea
Prehrana koz
V Kmetijski založbi smo pripravili knjigo Prehrana koz avtorja Andreja Orešnika, priznanega strokovnjaka s področja prehrane prežvekovalcev. V njej na strokoven, vendar razumljiv način opisuje zakonitosti prebave pri kozah, hranilno vrednost krme, ki jo koze rade zauživajo, in nasvete za prehrano koz. Opisuje
tudi kozje mleko in podaja kratek pregled bolezni, ki nastanejo zaradi napak v prehrani koz.
Pašnik
Živinorejci se pogosto sprašujejo, ali naj pasejo ali ne. In ko se odločijo, da bi, se sproži cel kup naslednjih vprašanj: kaj, kje, kako … Na ta vprašanja odgovarja prof. dr. Anton Vidrih v svoji knjigi, v kateri razmišlja o prednostih in koristih pašne reje. V njej bralcu pojasni, kaj vse lahko pasemo, kje vse lahko pasemo, kako naj bi pasli in kateri sistem paše bo za vaše razmere najbolj ustrezen. Na koncu pa še razloži, zakaj naj bi pasli.
Avtor: prof. dr. Anton Vidrih